O MNIE

O MNIE

Cześć, tu Ewa.

Dziwnie jest pisać „O mnie”. Przedstawić się, coś opowiedzieć.
W tej chwili mam blisko 60 lat, mogłabym opowiadać godzinami o tym, co mi się przydarzyło, o doświadczeniach, jakie zorganizowało mi życie. Wolę jednak mówić o tym, co jest teraz. Co jest wynikiem tych 60 lat.

Nazywam się Ewa Dobek. Robiłam w życiu wiele rzeczy – napisałam trzy książki o gotowaniu wg Pięciu Przemian i medycynie chińskiej. Wydałam tomik wierszy. Skończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie i od ponad 10 lat jestem terapeutką. Moje życie zawodowe jest związane z pomaganiem – prowadzę gestaltowskie warsztaty rozwojowe, ustawienia struktur rodzinnych, indywidualne sesje pomocy terapeutycznej. Jednocześnie od lat jeżdżę po kraju i uczę ludzi gotowania i energetyki Pięciu Przemian.
Takie są moje role społeczne.

Prywatnie jestem matką dwóch już bardzo dorosłych synów, babcią dwóch wnuczek, teściową. Oraz szczęśliwą żoną.
Teraz, kiedy piszę te słowa, siedzę w ogrodzie, jest maj, przyroda szaleje. Wokół las i ptaki śpiewają. Niewątpliwie wspaniałym aspektem mojego wieku jest to, że energia życiowa staje się bardziej stacjonarna, mniej wyrywa się do przodu.
Mało planuję, a już na pewno mniej walczę. Zmniejszenie czynnika walki w życiu to cudowny aspekt życia około sześćdziesiątki. Częściej spaceruję niż biegam więc mogę więcej zobaczyć – otoczenie wolniej przepływa przed oczami.

O tym chcę do Was mówić – o tym, co widzę jak jestem uważna.
Zawsze chciałam się dostroić – do świata, do ludzi, do wydarzeń.
Dziś siedzę w moim ogrodzie i czuję się dostrojona do czegoś, czego bym 30 lat temu nawet nie zauważyła – do liści, do drzew, do ptaków, do chłodnego powietrza i nawet do gorzkich ziół, które właśnie popijam. Teraz czuję się dostrojona do mojego życia. Jestem w nim obecna.
To jest o mnie.

O blogu

Chciałam napisać następną książkę, ale ludzie, którym ufam namówili mnie na bloga. Na początku byłam tym pomysłem lekko zniesmaczona – mam wrażenie, że więcej ludzi pisze blogi niż je czyta. Z czasem jednak poczułam w tym pomyśle duży potencjał – mogę pisać co chcę i ile chcę. Blog daje mi też możliwość połączenia kilku przestrzeni, którymi chcę się z Wami podzielić.
I tak – na progu bloga spotkacie mnie w kuchni, w której znajdziecie przepisy, wiedzę o ziołach i informacje o produktach spożywczych, których warto używać, żeby było zdrowo i smacznie.
Dalej możecie poczytać o medycynie chińskiej w formie, która jest „strawna” i łatwo przyswajalna. Moją dumą jest psychologia i typy osobowości wg Pięciu Przemian. Każdy może bez trudu się zdiagnozować, sprawdzić, jaką jest przemianą i jak może zharmonizować swoją energię.

Szczególną słabość mam do Czytelni, w której znajdziecie felietony, opowiadania i wiersze. W Czytelni mam absolutną swobodę wyrazu, a to coś, co cenię sobie najbardziej.

Psychologia Użytkowa to ambitny pomysł podzielenia się z Wami moją wiedzą o psychologii i energii. Często słyszę, że dobrze byłoby uczyć tego w szkole, sama zresztą też tak uważam. Mam nadzieję, że artykuły z Psychologii Użytkowej pomogą wam cokolwiek poukładać w głowie.

Dział Terapia Gestalt jest o mojej pracy – o tym, jak pracuję, co jest dla mnie w pracy ważne. Ale też jak się czuję i czego doświadczam pomagając ludziom.

W Sklepie będziecie mogli kupić moje książki.
No i tak to wygląda. Według mnie dobrze, mam nadzieję, że Wam się też spodoba 🙂