Przyjemność-praca-pieniądze – uzdrowienie relacji z pieniędzmi – 19-21 listopada

Warsztat opiera się na założeniu, że spełnienie zawodowe i finansowe potrzebuje zakorzenienia w odczuciu przyjemności. Przyjemność odczuwamy w ciele jako rozluźnienie i swobodę. W tym stanie łatwiej nam sięgnąć po to, czego potrzebujemy, żeby dobrze żyć.

Jeśli mamy problemy zawodowe i finansowe, jeśli czujemy napięcie związane z pracą i lęk przed utratą pieniędzy, dobrze jest wrócić do początku swojej drogi – poszukać rozluźnienia i przyjemności a potem zadać sobie pytanie – co chcę robić i jak. Czyli odbyć drogę na nowo, świadomie, jako dorosły człowiek.

W ten sposób temat pracy i pieniędzy daje nam możliwość głębokiego wglądu w siebie i rozwoju.

Etapy pracy warsztatowej:

  1. Przyjemność – relacja z matką.

Wzorce odczuwania przyjemności są związane z wczesnym dzieciństwem. Kontakt z matką jest źródłem pierwotnej, niewerbalnej przyjemności, odczuwanej wręcz fizjologicznie. W okresie od 0 do 6 roku życia budują się w nas matryce dotyczące poczucia bezpieczeństwa, rozluźnienia i przyjemności. Zaburzenia w kontakcie z matką pozostają w nas w formie napięcia w ciele uniemożliwiające swobodnego przepływu energii życiowej.

  • Praca – relacja z ojcem.

Obecność ojca wnosi w życie dziecka wzorce działania w strukturach społecznych. Ojciec wyznaczający wyraźne granice a jednocześnie opiekuńczy pomaga nam stworzyć obraz świata, który nas wspiera.

Jeśli ojciec jest zbyt surowy, niedostępny i dominujący powstaje w nas nieświadome przekonanie, że struktury – praca, szef – są od nas „więksi”, czujemy się stłamszeni, ograniczeni. Poddajemy się albo walczymy, buntując się przeciwko temu, co powinno nas wspierać.

Jeśli ojciec był słaby i nie budził szacunku, wchodzimy w życie z brakiem umiejętności społecznych i zagubieniem.

  • Pieniądze – dorosłość.

To, czy umiemy na siebie zarobić daje obraz na ile jesteśmy samowystarczalni i samodzielni. Przepływ pieniędzy ilustruje to, jak płynie energia w naszym życiu. Pokazuje, czy jesteśmy zależni czy osadzeni w sobie.

Sfera pieniędzy to obszar naszej dorosłości, wyrośnięcia z dziecięcej potrzeby dostawania.

Warsztat jest prowadzony w konwencji terapii Gestalt z elementami wiedzy energetycznej i terapii poliwagalnej (nerwu błędnego).

Prowadząca: Ewa Dobek, specjalistka counsellingu Gestalt, w pracy terapeutycznej wykorzystuje terapię Gestalt oraz wiedzę energetyczną opartą na teorii Pięciu Przemian i filozofii taoistycznej.

Koszt warsztatu – 1100 zł

Miejsce: Łódź, ul. Piotrkowska 17

               Pracownia Zdrowego Życia PRZY STOLE

Termin: 19-21 listopada (piątek, sobota w godzinach 10-18, niedziela w godzinach 10-14)

No Comments

    Leave a Reply