DO PARY – warsztat o budowaniu relacji partnerskich – 7-11 lipca

Bycie z drugim człowiekiem, budowanie związków opartych na bliskości i akceptacji to tęsknota wielu z nas. Na zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie jak odnaleźć ciepło autentycznych spotkań doceniając jednocześnie indywidualne prawo do odmienności. Na ile jesteśmy zdolni do zachowania siebie i swojej tożsamości w relacji z drugim człowiekiem.

Praca warsztatowa prowadzi przez obszar mechanizmów obronnych, emocji i napięć w ciele. Droga czasem nie jest łatwa, ale nagrodą za wytrwałość jest wylądowanie w sednie istnienia – w obszarze serca.

Celem warsztatu jest odnalezienie w sobie miejsca, w którym możemy się schronić, poczuć stabilnie i bezpiecznie.. Z tego miejsca łatwiej jest wyjść do kontaktu ze światem, dostrzec sens życia i drogi do jego spełnienia.

Pomoże nam w tym wspólne działanie: dialog w parach, rysunek, praca z ciałem – ruch autentyczny, elementy psychodramy. Ważnym elementem warsztatu są ustawienia struktur rodzinnych, czyli praca u podstaw tworzenia się naszych wzorców na bycie w relacji partnerskiej.

Dzięki tym działaniom będziemy doświadczać różnych form kontaktu i wspólnego bycia. Sprawdzimy na ile jesteśmy gotowi zachować świadomość siebie i własnych potrzeb w kontakcie z drugim człowiekiem.

Warsztat jest prowadzony w konwencji Gestalt – metody wykorzystującej ekspresję twórczą do pracy z emocjami i pogłębiania wiedzy o sobie. W koncepcji terapii Gestalt zawiera się rozszerzanie dostępu do indywidualnego potencjału poprzez integrację wewnętrzną i szeroko pojęty rozwój osobisty. Podstawą pracy jest bycie w tu i teraz i skupienie się na własnych odczuciach i emocjach. Celem jest poszukiwanie wewnętrznej prawdy, odkrywanie i przyjmowanie siebie.

Uwaga – DO PARY nie jest warsztatem dla par – zajęcia są oparte na pracy indywidualnej, niezależnie czy przyjedziecie ze swoją „parą” czy pojedynczo.

termin warsztatu – 7-11 lipca

miejsce: Wytwórnia Ciszy w Brzozówce

cena – 1200 zł (plus koszty pobytu w ośrodku)

zapisy przyjmuję mailem lub telefonicznie – 509 667 502

No Comments

    Leave a Reply