Trening terapeutyczny 2021 – poczucie bezpieczeństwa w relacjach

Zapraszam na półroczny cykl jednodniowych warsztatów, prowadzony w konwencji treningu interpersonalnego. Umiejętności interpersonalne są potrzebne do budowania relacji opartych na zachowaniu granic, autentyczności i przestrzeni dla poglądów i potrzeb każdego z nas.

Często zdarza się, że w wirze codziennych aktywności zapominamy o własnych potrzebach – odpoczynku, ciepła, bliskości, zabawy. Na zajęciach poszukamy sposobu na zbudowanie wystarczającej przestrzeni na miękkie jakości życia.

Podstawą naszej pracy będzie terapia nerwu błędnego, nazywanego „nerwem współczucia”, jego część brzuszna to nasza neurologiczna droga do serca – do empatii i wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa. Od jakości funkcjonowania tego nerwu zależy nasza zdolność do mówienia i słuchania, dawania i przyjmowania.

Dzięki wiedzy i ćwiczeniom możemy pogłębić umiejętność samoregulacji autonomicznego układu nerwowego. Poznając metody regulowania napięć w układzie nerwowym, mamy szansę na odważniejsze wyjście do świata i ludzi.

W trakcie zajęć będziemy doświadczać różnych form kontaktu i wspólnego bycia: komunikacji, wyznaczania granic, autentycznej bliskości i niezależności emocjonalnej.

Spotkania będą prowadzone w konwencji Gestalt i terapii poliwagalnej (terapii nerwu błędnego).  

Terminy: 30 stycznia, 27 lutego, 27 marca, 24 kwietnia, 29 maja, 26 czerwca.

Godziny spotkań – 10-18

Koszt jednego spotkania – 250 zł

Zapisy – ewa-dobek@wp.pl, telefon 509667502.

Uwaga – w przypadku obostrzeń pandemicznych, poszczególne zajęcia będą prowadzone online.

No Comments

    Leave a Reply